Psychoterapia poznawczo-behawioralna Krosno

 

W pracowni Psychoterapii i Rozwoju Osobistego ANTE mogą Państwo skorzystać z usług psychologa, psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego.

Psychoterapia poznawczo-behawioralna (ang. Cognitive-behavioral therapy CBT) to jedna z najskuteczniejszych, prężnie się rozwijających i najskuteczniejszych metod radzenia sobie z problemami emocjonalnymi. Jest polecana przez psychologów, ponieważ umożliwia trwałe przezwyciężenie problemów natury psychicznej, szczególnie zaburzeń nastroju i lękowych. Jej założenia zostały potwierdzone naukowo, a jej skuteczność udowodniona w licznych publikacjach.

W terapii poznawczo-behawioralnej psychoterapeuta uczy pacjenta opanować umiejętności niezbędne do rozwiązywania własnych problemów emocjonalnych, uczy zadbać o własne zdrowie psychiczne, uczy jak po zakończeniu terapii utrzymywać efekty poprzez stanie się własnym terapeutą.
Trzeba jednak pamiętać, że do pacjenta podchodzi się indywidualnie, może się więc zdarzyć, że w razie potrzeby pacjent zostanie skierowany na konsultacje do innego specjalisty, np. lekarza psychiatry, dietetyka w przypadku zaburzeń odżywiania lub terapeuty innego nurtu np. systemowego, w przypadku trudności w systemie rodzinnym lub małżeńskim.

Więcej informacji na temat przebiegu terapii poznawczo-behawioralnej behawioralnej znajdą Państwo w zakładce „do poczytania”.
Zapraszam na konsultację do Pracowni Psychoterapii ANTE do psychologa Katarzyny Staroń, psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego.

Spotkania z psychologiem odbywają się w Centrum Medycznym k. Krosna, w Krościenku Wyżnym, ul. Kasztanowa 2b.

Na wizytę można umówić się telefonicznie Tel. 577 813 440.