Psychoterapia poznawczo-behawioralna w Krośnie! Jak uporać się z napadami paniki?

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z najnowszym artykułem na temat ataków paniki, znajdującym się w zakładce Do Poczytania.

Napady paniki to częsty problem osób zmagających się z nadmiernym lękiem. Najskuteczniejszą metodą leczenia ataków paniki jest psychoterapia poznawczo-behawioralna. W Pracowni Psychoterapii i Rozwoju Osobistego z napadami paniki skutecznie pomoże się Państwu uporać psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Katarzyna Staroń, psycholog Krosno.

Zaburzenie lękowe z napadami lęku to schorzenie pogarszające jakość życia z powodu towarzyszących objawów ze strony układu sercowo-naczyniowego (np. nieregularne lub szybkie bicie serca), trudności w oddychaniu (duszności, dyskomfort w klatce piersiowej). Osoba doświadczająca ataku paniki ma poczucie nadciągającej katastrofy, może obawiać się, że zemdleje, dostanie zawału serca, umrze lub zwariuje. Atak zwykle rozpoczyna się nagle i trwa przeciętnie krócej niż pół godziny.

Oto kilka istotnych faktów na temat napadów paniki:

  • Są one powszechne (prawdopodobnie 30% wszystkich dorosłych doświadczyło co najmniej jednego napadu paniki).
  • U kobiet występują częściej niż u mężczyzn.
  • Napady paniki mogą występować z bardzo różną częstotliwością: od kilku epizodów w ciągu całego życia u niektórych osób do wielu razy w ciągu tygodnia u innych. Niektórzy nawet budzą się w nocy z powodu napadów nocnych.
  • Nieleczone napady mogą mieć destrukcyjne skutki. Wiele osób zmienia swoje zachowanie pod wpływem obaw, że napady wskazują na psychozę lub chorobę somatyczną.
  • Najskuteczniejszą metodą leczenia ataków paniki jest psychoterapia poznawczo-behawioralna.
  • Jeśli podejrzewasz, że cierpisz na napady paniki – skonsultuj się z psychologiem, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w Krośnie, w Pracowni Psychoterapii i Rozwoju Osobistego ANTE.